e-Knihy vs. Tištěné papírové knihy

31.10.2014

Za posledních pár let se eknihy a elektronické čtečky jako takové rozšířily bleskovou rychlostí. Mnoho lidí si čtečky nemůže vynachválit, ale existují stále i tací, kteří nedají dopustit na klasické knihy. 

Čtečka je samozřejmě výhodná hlavně, když cestujete - nemusíte s sebou nosit nebo vozit těžké knihy. Čtečky bývají ještě několikanásobně lehčí než průměrná kniha a to se jich tam vleze nespočetné množství.

Logicky, knížka se narozdíl od čtečky nemůže rozbít.

Některé knihy, například cizojazyčné, jsou u nás jinak hodně těžko k sehnání. A při nákupu ze zahraničních obchodů je samozřejmě výhodnější nechat si poslat eknihu než platit mnohdy nemalé poplatky za poštovné jako tomu je u papírových knih.

Je dobré, že si v eknize můžete vyhledávat v textu, případně při čtení v cizím jazyce najít význam slova. Také existuje možnost zvýrazňování a psaní poznámek, a to aniž byste knihu jakkoliv poškodili.

Ne každý to tak vnímá, ale pro dost lidí jsou papírové knihy lepší už kvůli tomu pocitu držet v ruce klasickou knihu či třeba kvůli její vůni. Tohle ekniha nenahradí.

Zpět na přehled článků

Reklama

banner pivo roku

banner SMS zdarma obalka

 

Aktuality ze světa knih

Knižní novinky: Řekni lituji - krimiromán

27.4.2015

Kniha z nakladatelství MOBA. Krimiromán, autor Michael Robotham. Pevná s přebalem matná
134 x 206 mm, 488 stran, Cena 349 Kč. Poslat knihy

Kniha Gumičková mánie

10.10.2014

V české republice vypukla gumičková mánie, dokonce k této mánii je vydána kniha Gumičková mánie

Příběh o chlapci, který přilétl do Evropy, a opanoval fotbal

3.10.2014

Věřící fotbalisté vbíhají na trávník a na prsou vykreslí rukou pověstný křížek. Jako by říkali: ‚Bože, prosím, ochraňuj mě a přej mi štěstí.