Jak vybrat správnou čtečku e-knih?

22.11.2014

Knihy a také způsob jejich četby se během posledních let nijak závratně neměnil. Nyní ale zažívají velký boom eknihy. Už nemusíte vlastnit objemnou knihovnu, vše můžete mít na jednom místě v takzvané čtečce e-knih.

Při výběru takové čtečky je však důležité vybrat ten správný model, který podporuje formát právě vámi vybraných e-knih. Jsou k dispozici od výrobců jako Sony, Amazon a Kubo a mnozí lidé také používají své tablety namísto čteček. Před nákupem tohoto zařízení je ale nutné zkontrolovat, že kniha, kterou chcete číst, je kompatibilní s vaši čtečkou, jinak byste mohli skončit s e-knihou, kterou nelze číst. Což bychom určitě nechtěli.

Pokud už tedy máme zakoupenou tu správnou čtečku, další krok je velmi snadný. Stačí na internetu stáhnout vámi vybranou e-knihu a poté ji pomocí USB kabelu dostat do čtečky. Na trhu existují však i čtečky s vlastním připojením k internetu, které umožňují procházet a zakoupit vybranou knihu přímo v nich. 

Jak vidíte, užívání čtečky je tedy velice snadné. Nevýhoda může být pouze jediná. Pokud jste velmi zapomnětliví a knihy často necháváte například v autobuse či na jiných místech, pak je lepší zůstat u těch klasických tištěných knih, kde se vám ztráta tak moc neprodraží. :-)

Zpět na přehled článků

Reklama

banner pivo roku

banner SMS zdarma obalka

 

Aktuality ze světa knih

Knižní novinky: Řekni lituji - krimiromán

27.4.2015

Kniha z nakladatelství MOBA. Krimiromán, autor Michael Robotham. Pevná s přebalem matná
134 x 206 mm, 488 stran, Cena 349 Kč. Poslat knihy

Kniha Gumičková mánie

10.10.2014

V české republice vypukla gumičková mánie, dokonce k této mánii je vydána kniha Gumičková mánie

Příběh o chlapci, který přilétl do Evropy, a opanoval fotbal

3.10.2014

Věřící fotbalisté vbíhají na trávník a na prsou vykreslí rukou pověstný křížek. Jako by říkali: ‚Bože, prosím, ochraňuj mě a přej mi štěstí.