Obr Dobr podle knihy Roalda Dahla již brzy v kinech

24.3.2016

Obr Dobr podle knihy Roalda Dahla se konečně dostane také do českých kin. Stane se tak 30. června a malí diváci se budou moci potěšit pohledem na film v režii Stevena Spielberga, natočeného pro korporaci Walt Disney Company. V pohádce se tak objeví hodný obr, který se rozhodne unést malou dívku do země, ve které žije. Společně se pokusí vymyslet, jakým způsobem by překazili zlé plány velkých a nehodných obrů.

Film je natočen podle stejnojmenné knihy, mladí čtenáři knihu milují díky dobrodružství, která se odehrávají na celých 240 stranách knihy plné fantazie a originálního pojetí.  

Všichni milovníci pohádkového světa si tedy budou moci svoji oblíbenou knihu vychutnat také jako film. Určitě se máme na co těšit!

Roald Dahl byl britský romanopisec, povídkář a scenárista norských rodičů. Narodil se ve Walesu a jeho knihy se staly oblíbenými ve čtyřicátých letech 20. století, díky tomu se stal jedním nejprodávanějších spisovatelů na světě.

A pokud stále váháte, jaká kniha je nejvhodnější pro vaše děti, tak si můžete vybrat s velkého množství dětských eknih na stránkách o www.eknihovna.cz. V elektronické knihovně najde také eknihy zdarma a můžete vybírat z mnoha vhodných titulů. Ať už se rozhodnete pro klasickou knihu nebo elektronickou či audioknihu, v každém případě jistě vaše potomka potěšíte. 

 

Zpět na přehled článků

Reklama

banner pivo roku

banner SMS zdarma obalka

 

Aktuality ze světa knih

Knižní novinky: Řekni lituji - krimiromán

27.4.2015

Kniha z nakladatelství MOBA. Krimiromán, autor Michael Robotham. Pevná s přebalem matná
134 x 206 mm, 488 stran, Cena 349 Kč. Poslat knihy

Kniha Gumičková mánie

10.10.2014

V české republice vypukla gumičková mánie, dokonce k této mánii je vydána kniha Gumičková mánie

Příběh o chlapci, který přilétl do Evropy, a opanoval fotbal

3.10.2014

Věřící fotbalisté vbíhají na trávník a na prsou vykreslí rukou pověstný křížek. Jako by říkali: ‚Bože, prosím, ochraňuj mě a přej mi štěstí.